Mistrzostwa Polski Juniorów Lublin 2021

W ulewnym deszczu 3.07.2021r rywalizowali w Lublinie w Mistrzostwach Polski Juniorów zawodnicy na 2000m z przeszkodami. Bieg rozpoczął się o 19.40 i praktycznie równo ze startem zaczęła się ulewa. Nasz reprezentant Wiktor Antosz pokazał się z bardzo dobrej strony zajmując w silnej stawce wysokie 5 miejsce z nowym rekordem życiowym 6:01.25. W tym roku rywalizacja była wyjątkowo zacięta i stojąca na bardzo wysokim poziomie, cała czołówka znacznie poprawiła swoje życiówki. Już od dobrych kilku lat nie widzieliśmy tak dobrego biegu. Chociaż oczekiwania nasze były nieco większe, to ten wynik należy ocenić bardzo pozytywnie. Taki jest sport.
Reprezentacja Małopolski wywalczyła 3 złote medale: Jakub Pietrusa z UKS Stryszawa bieganie.pl, podopieczny Rafała Kukli, w biegu na 100m wygrał z czasem 10,32s (nowy Rekord Polski U20), Nikola Nagięć z KS AZS AWF Kraków, wychowanka Macieja Gizy, w biegu na 100m przez płotki ze świetnym czasem 13,28s oraz rozpoczynający swoją karierę sportową w Rabce-Zdroju Wojciech Galik reprezentujący obecnie WKS Wawel Kraków podopieczny Jerzego Kaduszkiewicza w trójskoku z super wynikiem 15,13m.

Gratulacje dla zawodników i trenerów!