Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich w Stylu Anglosaskim

Bielsko-Biała 10.04.2022.
Dobry występ naszych biegaczy górskich w trudnych warunkach i mocnej konkurencji. W kategorii U16 Roksana Banaś w swoim debiucie zajęła wysokie 8 miejsce, przegrywając tylko z dziewczętami starszymi o rok, druga startująca w tej grupie Alessandra Sęk zajęła 19 miejsce. W kategorii U18 Ania Jajecznica skończyła na 8 pozycji, Izabela Wójciak na 10, a Kinga Antolak  na 13. Kategoria U20, to nasz jedynak Piotr Szal finiszujący na 5 pozycji, na tym samym miejscu ukończyła Julia Zadora, a Ania zając była 6.
Wcześniej biegali najmłodsi w Pucharze Marszałka Województwa Śląskiego w Biegach Górskich. W U12 na dystansie 800m Nikola Głowacz była 9, Lena Świder 10 a Karolina Napora 20. W U14 na dystansie 1200m Samuel Zając zajął 4 miejsce, Mikołaj Słoński 12, Amelka Ponicka 17.
Chociaż nikt nie stanął na podium, to wyniki należy uznać za bardzo dobre, na trudnej, wymagającej trasie i przy bardzo silnej konkurencji nasi zawodnicy dali z siebie wszystko.

Gratulujemy!