Pierwszy tytuł Mistrza Polski dla UKS ROMER

Udany występ zaliczyli zawodnicy naszego klubu w sobotę 8 maja w Bielsku Białej.
Starsi rywalizowali w 19 PZLA Mistrzostwach Polski w Biegach Górskich w Stylu Anglosaskim, natomiast młodsi w Pucharze Marszałka Woj. Śląskiego w Biegach Anglosaskich .Biegi anglosaskie, to bieg pod górę i zbieg. Dystanse w zależności od kategorii wiekowej wynosiły odpowiednio U12-800m; U14-1,2km; U16-2,7km; U18 i U20- 6,4km; seniorzy -12km.
Rywalizację rozpoczęły dziewczęta w kategorii U12- Zofia Chmura zajęła 12 miejsce, a Nikola Głowacz była 15, następnie chłopcy z tych samych roczników – Mikołaj Słoński skończył na 6 pozycji. Kolejna kategoria to U14 w której Alessandra Sęk przybiegła na 12 miejscu. Wśród chłopców pewne zwycięstwo odniósł Samuel Zając, a Sebastian Pachacz był 8. Cała grupa trenowana jest przez Kamilę Perucką.

Od kategorii U16  rozpoczęła się rywalizacja w ramach Mistrzostw Polski.
W tej grupie nasza zawodniczka Ania Jajecznica po dobrym biegu finiszowała na 10 pozycji.
W U20 reprezentowało nas troje zawodników Wiktor Antosz, Julia Zadora i Maciej Świder.
Wiktor na trasie liczącej 6,4km nie dał żadnych szans rywalom i pewnie zwyciężył zostając Mistrzem Polski. Julka po mocnym finiszu ukończyła na 5 pozycji, Maciek na 15. Wymieniona czwórka trenowana jest przez Wiesława Peruckiego.

W grupie seniorów na trasie długości 12 kilometrów dobrze zaprezentowali się dwaj nasi długodystansowcy Michał Talaga – 17 ( drugi w kategorii U40) i Maciej Bochnak – 57 (16 w kategorii U30).

Dobre występy indywidualnie pozwoliły na zdobycie 3 miejsca w klasyfikacji generalnej, za co otrzymaliśmy okazały Puchar Marszałka Województwa  Śląskiego.

Serdecznie gratulujemy!!!