Kinga z brązowym medalem Mistrzostw Polski w biegach górskich

Po raz pierwszy w Szczawnicy w ramach Pieniny Ultra-Trail® 2023 21-23.04.2023 rozegrane zostały:

PZLA Mistrzostwa Polski w Biegu Górskim na Długim Dystansie , PZLA Mistrzostwa Polski Seniorów w Biegu Górskim na Krótkim Dystansie, PZLA Mistrzostwa Polski w Biegu Górskim Vertical, PZLA Mistrzostwa Polski w Biegu Górskim U18, U20.
Nasi zawodnicy wystartowali w kategorii U18 i U20 na dystansie 5,7km, oraz seniorka na dystansie 44,1km.
Brązowy medal Mistrzostw Polski w U20 zdobyła Kinga Antolak, w tej samej grupie wiekowej Piotr Szal zajął 4 miejsce. W U18 Anna Jajecznica ukończyła na 5 pozycji a debiutujący w tej imprezie Aleksandra Jakubek i Szymon Szeliga solidarnie ukończyli na 10 pozycji. Jedyna nasza seniorka Kamila Perucka w morderczym biegu na dystansie 44,1km dobiegła na 8 pozycji. W całym cyklu udział wzięło pona d 2tys. biegaczy, była to jedna z większych imprez biegowych w Polsce.

Gratulujemy zawodnikom i trenerom!