Złoto i rekordy

W niedzielę 14maja na stadionie Wawelu w Krakowie odbył się Mityng Lekkoatletyczny Krak. W niewielkim składzie z powodu małej rozpiętości roczników, które miały prawo udziału pojawiliśmy się na starcie. Milena Wojciechowska potwierdziła swoją formę pewnie wygrywając skok wzwyż (155cm). Cieszy też rosnąca forma naszych zawodników. Nikola Głowacz życiówkę na 300m poprawiła o 6sek, Anna Skałka prawie sekundę lepiej na 100m, rekordy życiowe na 300m poprawiły też Karina Augustyn, Karolina Napora i Karolina Pępkowska. Julii Palarczyk brakło setnej do rekordu życiowego na 100m, Alicja Jajecznica na 600m zajęła dalsze miejsce. Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi juniorzy startujący PK. Radek Traczyk w skoku wzwyż poprawił życiówkę na 180cm, Ania Jajecznica w biegu na 600m poprawiła się o kilka sekund, Szymon Szeliga na 300m zszedł poniżej 40s, Kinga Antolak na 600m i Karolina Piątkowska na 300m blisko swoich najlepszych osiągnięć.
Dzień wcześniej w Słupsku nasze zawodniczki Alessandra Sęk i Roksana Banaś reprezentowały Małopolskę na Mistrzostwach Polski sztafet w sztafecie szwedzkiej. Ale biegnąca w pierwszym składzie na 100m ukończyła na 8 miejscu, a drużyna w składzie z Roksaną (300m) dwa miejsca niżej.

Gratulujemy!